Monday, November 19, 2018

Loki pritet ta përmbyllë vitin 2018 me tri këngë, ja me kë është duke...

Rrugëtimi i tij në estradën shqiptare nuk ka qenë i rastësishëm, ndërsa brenda një kohe shumë të shkurtër ka arritur që të bashkëpunojë me...

“Haram”, kënga më e re e Albulena Ukaj e cila do të zgjoj shumë...

Një titull provokues, i cili të bën të mendosh se mbanë një histori në vete, është pikërisht titulli i këngës më të re të...

Godet Albina Kelmendi, sjell projektin muzikor ‘Ishim’ (VIDEO)

Këngëtarja e mirënjohur nga Peja, Albina Kelmendi, ka ardhur fuqishëm me projektin e saj solo. Një interpretim plotë emocione, një zë i bukur e melankolik,...

Eljesa Bytyqi, zëri i ri i estradës shqiptare që po i mahnitë të gjithë...

Një zë i ëmbël, karakteristik dhe shumë i veçantë kësaj radhe na vjen nga qytetza e Malishevës. Për një kohë shumë të shkurtër, talentja...

Kjo është prizrenasja që po befason publikun shqiptar me interpretimin e saj të këngës...

Ndonëse është e re në moshë, me interpretimin e saj të këngës së njohur të Elvana Gjatës, "Xheloz", ka zgjuar vëmendjen e tërë publikut...

Flet reperi i hitit ‘9 Milly’, Zerocin: Ju tregoj synimin tim (Video)

Është i ri, i pashëm dhe një djal shumë ambicioz. Zerocin, me prejardhje është nga Tetova por jeton në Gjermani, ka dy vite që...

Ju njohim me dasmën e vitit 2018 në Prizren, ja të veçantat e çiftit…...

Në stinën e verës më së shumti të rinjtë kurorëzojnë dashuritë e tyre me martesë. Secili në mënyrën e vet, duke tentuar që të...

Eljesa Bytyqi, këngëtarja nga Malisheva që e la pa fjalë publikun në emisionin “N’Kosovë...

Tashmë Malisheva lirisht mund të thotë se ka një këngëtare të mirëfilltë e profesionale. Ajo ka befasuar me zërin e saj në debutimin profesional...

Arnita Kastrati thyen rrjetin me interpretimin e këngës ‘Xheloz’ të Elvana Gjatës (VIDEO)

Një zë i ëmbël, një interpretim plotë finesë. Delikatesë pafund në prezantimin e saj në 'coverin' e këngës "Xheloz" të Elvana Gjatës. Është kjo këngëtarja...

Dude Balje: Pse më paragjykojnë duke më thënë “Deputetja që vishet seksi e që...

Deputetja e grupit 6+ në Parlamentin e Kosovës, Duda Balje, është shquar gjithmonë si njëra ndër deputetet më joshëse. Ajo ka tërhequr me qindra...