Monday, November 19, 2018

Keni këto shenja? Kjo tregon se veshkat tuaja nuk funksionojnë siç duhet

Dy veshkat në trupin tuaj janë secila në madhësinë e grushtit dhe çdo ditë filtrojnë deri në 140 litra gjak. Veshkat janë të domosdoshme për...

Këto janë analizat që duhen bërë për të vërtetuar kancerin e stomakut

Kanceri i stomakut është i trajtueshëm nëse kapet herët. Fatkeqësisht, rrallë simptomat fillojmë në stadet e hershme.Kur shfaqen simptomat, shpesh janë vagale dhe lehtësisht...

Lini duhanin, mbroni fëmijët! Duhanpirja pasive shton sëmundjet kronike të mushkërive

Njerëzit që nuk tymosin rrezikohen më shumë të vdesin nga sëmundje serioze të mushkërive, nëse janë rritur nga prindër duhanpirës. Ky është konkluzioni i një...

Kura natyrale për ekzemën tek fëmijët

Doni të kuroni ekzemën tek fëmijët tuaj? Receta më poshtë do ju ndihmojë ta zgjidhni këtë problem... Tek fëmijët, kjo gjendje zakonisht fillon në moshën...

Ja rreziqet shëndetësore që u kanosen fëmijëve nga prindërit duhanpirës

Fëmijët, prindërit e të cilëve pinë duhan, rrezikohen më shumë nga sëmundjet kronike të mushkërive, paralajmërojnë shkencëtarët. Ekspozimi ndaj tymit të duhanit për dhjetë ose...

9 lloje dhimbjesh që janë të lidhura drejtpërdrejt me gjendjet emocionale

Gjendjet e ndryshme emocionale mund të shkaktojnë dhimbje në trupin tonë. Ja se ku përkatësisht: Dhimbje në kokë Dhimbja në kokë, mund të shkaktohet nga streset e...

Vaji i mustardës, ja çfarë përfitimesh i sjell lëkurës

Nëse keni probleme me lëkurën dhe nuk dini si t’ia dilni mbanë, ka një mënyrë të thjeshtë për të dhënë zgjidhje. Bëhet fjalë për...

Pesë mënyra të thjeshta për të mposhtur depresionin

Depresioni është gjithmonë një subjekt me aspekte si biologjike, ashtu edhe psikosociale. Predispozita biologjike natyrisht që ka rëndësi, por po aq e rëndësishme është edhe...

E vetmja gjë që nuk duhet të bëni asnjëherë nëse keni dhimbje fyti

Mjekja specialiste Maria Marzella Mantione, përcjell një këshillë shumë të rëndësishme edhe të kolegëve të saj për diçka që nuk duhet ta bëni asnjëherë...

Gjashtë krikëll në javë, mban doktorin larg!

Lajme të mira në këto ditë vere për të gjithë shijuesit e birrës. Konsumi i saj ju bën shumë mirë. Po, po është e vërtetë,...