Monday, November 19, 2018

Drejtoria e Shëndetësisë siguron shërbime pa pagesë për kujdes parandalues ndaj kancerit të gjirit

Muaji tetor është muaji i ndërgjegjësimit ndaj kancerit të gjirit. Me këtë rast, Drejtoria e Shëndetësisë në bashkëpunim me stafin infermierik të Qendrës Kryesore të...

Visar Shehu fillon ta rikthej besimin e qytetarëve në institucionet mjekësore në Prizren

Drejtori i ri i shëndetësisë, Visar Shehu, ka realizuar vizitë në shërbimin urgjent pas mesnatës, vizitë të cilën e ka cilësuar si informuese. Shehu është...

Lamtumirë impianteve dentare/ Tani dhëmbët mund të ridalin sërish vetë! Ja si …

Një ekip studiuesish prestigjioze nga “King ‘s College” në Londër, Angli, kanë gjetur se një molekulë e përdorur në terapi për të luftuar sëmundjet...

Kur të mësoni efektet e gështenjave në shëndetin tuaj, nuk do hiqni dorë prej...

Gështenjat janë një nga simbolet e vjeshtës: përveçse i lakmojmë shumë, kemi edhe mjaft përfitime prej tyre. Kohë më parë ato ishin një nga...

Banania e zier, ilaçi magjik që shëron këtë sëmundje

Bananet e ziera janë një mjet i mrekullueshëm natyror kundër një prej problemeve më shqetësuese për shumë njerëz. Mungesa kronike e gjumit mund të sjellë...

6 simptoma në sqetulla që tregojnë çfarë problemesh shëndetësore keni

Njerëzit zakonisht i kushtojnë shumë vëmendje gjithë pjesëve të trupit, por ndodh që të harrojnë dhe mos i marrin si problematike disa shqetësime të...

Përse duhet të bëni seks çdo mëngjes

Shumicën e netëve, pas një dite të gjatë në punë, krejt çfarë dëshironi është të shkoni në shtrat dhe të flini. Por në mëngjes, atëherë...

Vaksinat sezonale mbërrijnë në Prizren, ja kush mund t’i merr ato…

Nga sot Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Prizren është furnizuar me tre mijë vaksina sezonale nga Instituti Kombëtar i Shëndetësië Publike të Kosovës,...

Magjia e boronicës, produkti i vendosur në top listë nga mjekët

Boronica është produkti i vendosur në top listë nga mjekët dhe nutricionistët për shkak të vlerave ushqyese që përmban. Në vendin tonë e gjeni...

Sekretet që një dentist nuk i ndan me ne! Eleminoni gurëzat për 2 ditë

Gurëzat janë një shtresë e verdhë në dhëmbët tona që dëmtojnë buzëqeshjen tonë. Nëse duam të kemi gojën të pastër dhe që nuk ka...