Sunday, May 20, 2018

Pasi ta shihni çfarë i bën alkooli mëlçisë, asnjëherë më nuk do të konsumoni...

Të gjithë e dimë se alkooli mund të ndikojë në shtimin e peshës, shëndetin e zemrës dhe në mëlçi, por nëse e shihni me...

Kjo është pija që kuron tiroiden, eliminon fryrjen dhe ju bën të humbisni peshë!

Gjëndra e tiroides dihet tashmë që është shumë e rëndësishme të qëndrojë në parametra ideal sepse ndikon në shëndetin e përgjithshëm të trupit. Hormonet...

I pasur me kalcium, hekur dhe kalium. Ky është çaji që shëron artritin, tiroidet...

Ndonëse mjekësia moderne ka avancuar, kjo nuk do të thotë se mjetet natyrore kanë humbur vetitë e tyre shëruese. Sot do të flasim për...

Shpëtoni menjëherë nga infeksioni i veshkave me këtë ilaç të përgatitur në shtëpi! (Receta)

Infeksioni i veshkave është një lloj i veçantë i infeksionit të traktit urinar, që zakonisht fillon në ureter ose fshikëzën e urinës dhe përhapet...

Vaji natyral që ul tensionin e gjakut dhe redukton mundësinë e prekjes nga ataku...

Vaji esencial i majdanozit vjen nga distilimi me avull që i bëhet farave të thata të majdanozit. Vaji ka veti antimikrobike, anti-reumatike, antiseptike, astringent...

Sëmundjet e veshkave rrisin rrezikun e problemeve kardiovaskulare, ja lidhja që ekziston midis dy...

Sëmundjet e zemrës mbeten ende ndër shkaqet kryesore të vdekjeve jo vetëm në Amerikë por dhe në shumë vende evropiane! Miliona njerëz vuajnë nga...

5 shenjat e pazakonta dhe lehtësisht të ngatërrueshme që tregojnë praninë e kancerit të...

Në fazat e para, kanceri i mushkërisë nuk shfaq shenja të dukshme ose që mund t’i ndieni. Më vonë ai shkakton kollë, teshtitje dhe...

Thuajini JO këtyre ushqimeve nëse vuani nga ulçera në stomak, vetëm sa përkeqësojnë gjendjen…

Procesi i tretjes fillon që në gojë teksa dhëmbët copëtojnë ushqimin, por tretja e mirëfilltë ndodh në stomak , kur lëndët ushqyese shpërbëhen në...

4 gabimet më të shpeshta që bëjnë shumica e njerëzve kur masin tensionin e...

Mungesa e shenjave të dukshme klinike fatkeqësisht po shton gjithnjë e më tepër numrin pacientëve që përballen me ndërlikime të rënda shëndetësore si pasojë...

Si duhet të jetë dieta e një pacienti që vuan nga mëlçia e dhjamosur,...

Meqë po flasim për ushqimet, ka shumë prej tyre që luftojnë dëmtimin e qelizave, mund të ulin inflamacionin dhe lehtësojnë përdorimin e insulinës në...