Wednesday, September 19, 2018

Ky është shqiptari nga Kosova që bashkoi 450 çifte…

Mbi dy mijë të rinj e të reja presin për bashkim Xhezali Hashimi është kurioziteti i radhës nga Podujeva. Ai njihet si mesiti i...

Jeton e vepron në Zvicër, por puna e tij është shumë e veçant. Ja...

Largimi nga atdheu nuk ka qenë i lehtë, mbase mallin nuk mund ta fsheh asnjëherë. Por, në Zvicër është mëse i njohur për veprimtarinë...

Kjo që kanë bërë ky çift në dasmën e tyre, po thyen rrjetin gjithandej…

Dhëndri e nusja kanë qenë në qendër të vëmendjes nga të gjithë mysafirët, për shkak të paraqitjes së tyre. Në këtë video, e cila po...

Nuk ka duar, por pikturon me këmbë më mirë se ata me duar, shikoni...

Jeta sjellë shumë sfida për njerëzit, ndërsa ato tejkalohen nga njerëzit e fortë. Dorëzimi nuk vjen në shprehje edhe kur mund të shfaqen mangësitë...

Ditën e dasmës, ajo vendosi të bëjë një vizitë tek varri i babait të...

Në ditën e martesës viziton varrin e babait të saj dëshmor. Një 24 vjeçare nga Gjakova i ka dhënë fund beqarisë në fillim të muajit...

Afrikani duke kënduar “Shqipërië e dua, se jam shqipëtar, Kosovën e dua se jam...

Këngët shqipe tashmë po dëgjohen e këndohen përtej kufijve. E madje edhe të huaj që nuk kanë të bëjnë fare me populli tonë, po bëjnë...

Martesa e vitit 2018 në Shkup që theu zakonet e shoqërisë shqiptare atje, ja...

Jemi mësuar të shohim çifte të mrekullueshme, por të rrallë janë këta që do i shihni tani. Në trojet tona, këto çite janë të rralla...

Nuk do ta besoni arsyen pse kjo dasëm shqiptare ka marr më shumë se...

Shqiptarët e kanë traditë që të bëjnë dasma të cilat kujtohen më vite të tera. Por dasma e cila do të kujtohet me dekada është...

Vajza, a do ta bënit në ditën e martesës tuaj siç ka bërë kjo...

Videot e shumta të dasmave janë bërë virale në internet, në forma të ndryshme. Një rast i një nuseje që këndon në dasmën e saj...

Rrëfimi që preku të gjithë shqiptarët: Kjo është arsyeja pse u martova me burrin...

Valentina dhe Mahmuti janë rasti tipik i dashurisë së vërtetë dhe të pakushtëzuar. Ata janë njohur sëbashku krejt rastësisht 4 vite më parë dhe...