Monday, November 19, 2018

Duaj, por jo me gjithë shpirt. Respekto, por jo kur nuk e meritojnë. Ji...

Çdo gjë e bukur e ka një ditë fundin e vet. Nuk ka rëndësi forca, apo madhësia e saj. Gjërat janë bërë për të...

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse hani mandarina çdo ditë

A ju ka marrë malli për Mandarinat e Xarrës, Borshit dhe Sarandës? Mandarinat janë fruti më i pëlqyer dhe kërkuar në treg gjatë stinës në...

Shenjat që paralajmërojnë për çrregullim hormonal

Ndiheni të fryrë, të acaruar ose thjesht nuk është dita juaj më e mirë? Çrregullimi hormonal mund të jetë fajtori. Hormonet janë “dërgues” kimikë...

Raportet midis femrave janë më të komplikuara sesa ato midis meshkujve

Femrat edhe ashtu shpesh janë të komplikuara për ne meshkujt, por marrëdhëniet midis tyre janë një gjë me të vërtetë e vështirë për t’u...

5 sjelljet e tipave idhnakë dhe si të mos “Infektoheni” nga zeheri i tyre

Ne të gjithë e njohim një person të hidhur dhe themi “shpresoj të mos bëhem kurrë i/e tillë”, por a e dini se si...

Kush janë 10 librat më të shitur të të gjitha kohërave?

A keni menduar se cilët janë librat më të shitur? Janë publikuar aq shumë dhe çdo ditë publikohen por një revistë britanike ka nxjerrë...

Shtatë zjarrfikës të një stacioni bëhen baballarë brenda 14 muajve

Shtatë zjarrfikës të një stacioni kanë më shumë të përbashkëta sesa helmetat dhe çizmet e rënda: fal një rasti të pazakontë, ata kanë marrë...

Çdo ditë pini një gotë qumësht me pak mjaltë

Ekzistojnë gjashtë arsye përse çdo ditë duhet të pini një gotë qumësht lope apo qumësht bademi me pak mjaltë natyral. Kombinimi i mjaltit dhe i...

Si t’i eliminoni njollat e grimit nga rrobat

Kur nguteni, në vend që në fytyrë, grimi ndonjëherë pa dashur bie nëpër rroba apo lë gjurmë në dysheme dhe tepih. Njollat nga maskaraja,...

Ja cila është diferenca ideale në moshë e çifteve

Ndoshta dashuria njeh dhe moshë?! Nëse do të donim të shpjegonim kriterin ‘moshë’, mund të vinim re pa vështirësi se shoqëria pranon me lehtësi...