Monday, November 19, 2018

Ja çfarë ndodh nëse hani banane çdo ditë

Një banane në ditë mund të shpëtojë jetën. Efektet pozitive në organizëm të një regjimi të shëndetshëm me fruta janë të njohur, por edhe...

Vëmendje! Shenjat që tregojnë se një femër kërkon të bëjë seks me ju

Të gjithë shohin një femër që mendojnë të kalojnë të ardhmen me të. Ju jeni vazhdimisht në kërkim të takimeve, ju pëlqen të dëgjoni...

Bashkëshorti e braktis pasi ajo u paralizua, por ajo gjen kurajon dhe…

Një nënë e katër fëmijëve dy vite më parë pësoi një paralizë të këmbëve pas një goditjeje që mori në shpinë. Ndërsa ishte ende në...

Kjo FOTO po ‘çmend’ rrjetin, e gjeni dot se çfarë është?

Shpesh mund të keni veshur ndonjë rrobë që ngjason me organet gjenitale dhe nuk e keni bërë me qëllim. Por, prapë është e papjekur!...

Stina kur keni lindur tregon shumë për personalitetin tuaj

Një sërë studimesh të kryera vitet e fundit kanë arritur në përfundimin se temperamenti dhe mënyra e sjelljes së studentëve dhe të rriturve është...

8 gjërat që burrat duan, por nuk guxojnë t’i kërkojnë

Ka disa gjëra që burrat i duan por nuk guxojnë t’u thonë grave, sepse mendojnë se nëse e bëjnë këtë marrëdhëniet e tyre do...

4 shenjat që tregojnë nëse dikush është aseksual, pra nuk ka fare dëshirë për...

Aseksualiteti është real dhe ndeshet në jetën tonë të përditshme. Ata thjesht nuk i shohin njerëzit në këtë mënyrë, pra në aspektin seksual. 1. Nuk kanë...

5 arsyet pse duhet të pini një lugë çaj uthull molle para se të...

Do të ishte e kotë t'ju pyesnim në qoftë se e njihni uthullën e mollës pasi kemi folur aq shumë për të dhe e...

A mund të zgjasë përgjithmonë dashuria romantike?

Shkencëtarët i përgjigjen me bindje të plotë kësaj pyetjeje… Shkencëtarët janë të bindur: ndjenjat tona dhe logjika e zhvillimit të dashurisë janë të lidhura ngushtë...

Tregimi mbi një njeri i cili kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë...

Një njeri kishte gjashtë vajza dhe gruan e kishte shtatzënë për herë të shtatë. Një natë para se të flinte u lut në vete:...