Monday, November 19, 2018

Nëse nuk pini ujë të mjaftueshëm ditën, ju nuk mund të flini mirë gjatë...

Shumë njerëz nuk bëjnë gjumë të mjaftueshëm, madje sipas një studimi të fundit pretendohet se mesatarja e britanezëve bëjnë vetëm gjashtë orë gjumë. Arsyet për...

Konsumoni këtë frut për të përshpejtuar humbjen e peshës…

Fruti si avokado është i lartë në yndyrna të ngopura, të cilat ndalojnë shtimin e sheqerit në gjak. Vetëm një gjysmë avokado përmban 10...

Psikopatët preferojnë kafenë e zezë…

Kafeja është absolutisht nektari i Zotit! Është tanimë zyrtare se mund t’ju shpëtojë kur keni bërë pak orë gjumë dhe ju nevojitet ta kaloni...

Cila është më keq – të keni kondicion të dobët apo të jeni mbipeshë...

Pesha e tepërt dhe mungesa e aktivitetit fizik me siguri do ta shkurtojnë jetëgjatësinë tuaj, por cila është më e keqe? Hulumtimi i ri...

Kjo është mënyra më e thjeshtë për të larguar erën e keqe të gojës

Keni një aromë të rëndë kur flisni? Keni provuar çdo mënyrë dhe e keni përsëri? Nëse i keni përjashtuar të gjitha arsyet e mundshme dhe nuk...

Zbulimi i fundit thotë: “Shikimi i televizorit, çrregullon gjumin”!

Ekranet janë shndërruar në një element shoqërues i përditshmërisë së fëmijëve, ndërsa trendet e rritjes së kohës të cilën fëmijët e kalojnë para ekraneve...

Baballarët më të mirë janë të këtyre shenjave të horoskopit

Sipas ekspertëve, shenjat e horoskopit specifikojnë se cilët janë baballarët më të mirë. Sipas ato janë: demi, gaforrja, akrepi dhe peshqit. 1.Demi Baballarët dema janë të qetë....

Ja sa lloje halucinacionesh ka

Halucinacionet, ose eksperiencat jo ekzistuese, janë një fenomen shumë i zakonshëm se shumë prej nesh do të donin. Një studim sugjeron se më shumë...

Shikoni ëndërra me seks, ja shpjegimi dhe çfarë do të thotë….

Të shohësh në ëndërr duke kryer marrëdhënie seksuale është diçka shumë e zakonshme dhe shumë provokuese, sidomos kur në ëndërr përfshihet ndonjë koleg apo...

Studimi: Përse nuk duhet t’i lini fëmijët të qëndrojnë me gjyshërit e tyre

Një numër i madh i fëmijëve pëlqejnë prezencën e gjyshërve të tyre, megjithatë qëndrimi i fëmijëve me ta mund të mos jetë aq...