Monday, November 19, 2018

Ja pse e duan kaq shumë femrën e kësaj shenje të horoskopit

Femra e Virgjëreshës është një forcë e qetë. Është e urtë, logjike dhe jo e ashpër me të tjerët. Është gjithmonë e gatshme të ndihmojë...

E vetmja që ju ndez në shtrat! Kjo bimë ka efekt shumë të fuqishëm...

Efektet e saj janë shumë më të dukshme dhe më të fuqishme te problemet e lodhjes, potencës seksuale dhe pjellorisë te të dyja...

Ja sa minuta duhet të ecni në ditë për të rënë 1 kilogramë në...

Të pakënaqura me format e tyre, femrat u nënshtrohen dietave drastikeve për të arritur pamjen që dua. Sikur të ishte kaq e thjeshtë të...

Gjumi ndikon në shtimin e peshës

Shprehitë mund të ndikojnë në shtimin e peshës, nganjëherë edhe më shumë se ngrënia e ushqimeve të shpejta apo konsumimi i tepërt i ëmbëlsirave. Andaj...

Të pasurit një motër, ju bën më të lumtur

Hulumtimet nga Universiteti De Montfont dhe Universiteti Ulster pretendojnë se të pasurit e një motre ju bën më të lumtur dhe më optimistë. Gjatë këtij...

Çokollata për një jetë të gjatë?

Çokollata duket të jetë shumë e mirë për shëndetin dhe ju ndihmon të jetoni më gjatë. Një studim zbulon se çokollata, nëse hahet me shtesë...

Ja sa herë duhet të kryeni marrëdhënie intime për të mos u plakur

Shkenca thotë se marrëdhënia seksuale shumë përfitime të pabesueshme shëndetësore. Marrëdhëniet seksuale mund të lehtësojnë stresin, përmirësojnë gjumin, presionin e ulët të gjakut, rrisin imunitetin...

Dashuria, tre arsye pse burrat ja mbathin nga gratë!

Ndihmë: ai gjeti justifikimin e duhur dhe u largua! Sa herë na ka ndodhur ta themi vetë këtë frazë apo ta dëgjojmë nga mikeshat...

A e dini që peshku “Tuna” nuk është aq i shëndetshëm sa mendoni?

Tuna është peshk i pasur me acide yndyrore dhe është burim i mirë i vitaminës D. 85 gramë të tunës së konservuar përmban 154...

Ja 5 ushqimet që duhet t’i shmangni patjetër pas të tridhjetave

Me kalimin e viteve sugjerohet ndryshimi i dietës ditore dhe kontrolli i rreptë i ushqimeve, kjo si pasojë e ndryshimit të metabolizmit. Ndiqni këshillat...