Monday, November 19, 2018

Zbuloni personalitetin tuaj përmes gishtit të madh

Shumë njerëz besojnë se atributet tuaja fizike mund të përfaqësojnë tiparet tuaja psikologjike dhe të sjelljes. Kjo është ajo që gishti yt thotë për...

A mund të zgjasë përgjithmonë dashuria romantike?

Shkencëtarët i përgjigjen me bindje të plotë kësaj pyetjeje… Shkencëtarët janë të bindur: ndjenjat tona dhe logjika e zhvillimit të dashurisë janë të lidhura ngushtë...

8 të vërtetat që duhet t’i dijë çdo çift

Ne gjithmonë jemi të interesuar që të mësojmë se cili është çelësi i një marrëdhënie të suksesshme. Cilat janë gjërat që mund të ndajnë një...

Nëse i shfaq këto 5 sjellje, ai është ‘Njëshi’ në manipulim!

“Disa njerëz përpiqen të zgjaten duke prerë kokat e njerëzve të tjerë.” – Paramahansa Yogananda Çfarë është manipulimi? Sipas ekspertit të marrëdhënieve Susan Winter, manipulimi...

Fakte interesante për gjatësinë e gishtave të këmbës, zbuloni personalitetin

Askush nuk ka shumë dëshirë të flasë për këmbët apo gishtat e këmbës, megjithatë forma e tyre mund të tregojë shumë për një person. Shumë...

Ju duket e shpifur? Ja pse duhet ta konsumoni kivin me gjithë lëkurë

Mbase do ju duket e shpifur, por të konsumoni kivin me gjithë lëkurë sjell disa përfitime shëndetësore. Nëse nuk e keni menduar asnjëherë këtë...

2 mollë, 1 limon dhe pak tërshërë. Përgatituni të humbisni peshë…

Humbja e peshës bëhet akoma më e lehtë nëse ju njihni pijen me tre përbërës super aktivë. Kombinimi i këtyre përbërësave ndihmon në alkalizimin...

Ende se keni gjetur dashurinë tuaj? Këto janë 6 gabimet tuaja…

Ky artikull është për ata që janë gati për dashurinë, por nuk e kuptojnë pse këto ndjenja gjithmonë iu shmangen atyre. 6 arsye dhe ilustrime...

Nuk ia dilni dot të dobësoheni? Fajin e kanë këto produkte që ju ende...

Kilet e tepërta janë kthyer në një sfidë për miliona njerëz në të gjithë botën, veçanërisht për një numër të konsiderueshëm adoleshentësh. Sipas raportimeve...

Dieta 10 ditore që ju bën të peshoni 3 kg më pak. Provojeni edhe...

Gratë aziatike pothuajse nuk kanë celulit dhe vështirë të shohësh një grua kineze të shëndoshë, kjo për shkak të ushqyerjes së tyre të shëndetshme. Siç...