Wednesday, September 19, 2018

Nëse i ke këto karakteristika, ti je një person i fortë mendërisht

Teorikisht, të gjitha përvojat tona na bëjnë njerëz më të fortë dhe më të mirë. Të jesh optimist, të marrësh nën kontroll jetën tënde...

3 gënjeshtrat që na kanë thënë për seksin dhe që nuk janë të vërteta

Sipas ekspertëve nuk është e vërtetë, që marrëdhënia seksuale të dobëson.Ja disa gënjeshtra, sipas intv.al në lidhje me seksin. Studimet në “Journal of...

Ja pse meshkujt shtojnë në peshë pasi bëhen baballarë

Nuk është hamëndësim, por rezultat i një studimi të fundit! Meshkujt që bëhen prindër për herë të parë, fitojnë mesatarisht gjashtë kilogramë e gjysmë...

Imazhet tmerruese të bakterieve që ndodhen në celularët tanë!

Imazhet tmerruese na tregojnë se si telefonat tanë celularë përmbajnë bakterie 10 herë më shumë se WC-ja. Studimet më të fundit tregojnë nivelin shqetësues...

A mund të jetë kjo teknikë fundi i pagjumësisë?

Shumë prej nesh kanë vështirësi për të fjetur gjatë natës por duket se më në fund një zgjidhje po shfaqet në horizont. Një libër...

Si të tejkaloni gjendjen e padurueshme të barkqitjeve

Ditët kur ju mund të pësoni helmime, apo koha kur ju papritur keni barkqitje dhe të vjella janë tejet e mundimshme. Megjithatë mjekët syegjerojnë disa...

E dashuroni apo e urreni dikë? Është shumë e vështirë ta kuptoni

Besimi është përbërës thelbësor i çdo marrëdhënieje… pa besim nuk ka asgjë kuptim. Një person mund të thotë se të dashuron, se dëshiron të...

Nuk keni nevojë për stërvitje, mjafton të konsumoni këtë frut

Manaferrat përmbajnë lëndë ushqyese, të quajtur polifenolë, të cilat mendohet të nxisin djegien e yndyrës gjatë stërvitjes duke rritur rrjedhjen e gjakut, sipas studiuesve. Autori...

Çdokush duhet ta lexojë këtë pas ndarjes…

Ju mendoni, sepse ai nuk ju do që ju jeni të pavlefshëm. Ju mendoni se për shkak se ai nuk ju dëshiron më se ai...

10 sjellje që tregojnë femrat kur janë dashuruar

Dashuria e vërtetë nuk ndodhë aty për aty, është një proces gjithmonë në rritje. Zhvillohet vetëm pasi të keni kaluar shumë gjëra së bashku,...