Wednesday, September 19, 2018

Mua luftëtarit të lirisë, për ditëlindje më dhanë lajmin se jam veteran i rrejshëm

Shkruan: Urim KRASNIQI Sot, më 16.09.2018 me rastin e ditlindjes sime morra një lajm pikrisht nga lajmi.net! Unë së bashku me shokt Mirsat Berisha Ramiz Shehi Rafet KrasniqiIsa Berisha Fazli...

‘Më fal motër që virgjëria jote duhet të shënjojë vulën e moralit tënd’

E dashur motër. Më fal, Më fal që nuk e kam një grusht të fortë, si Migjeni. E t’i bije ne mes ta shkallmoj këtë mentalitet te dreqit, Ta...

Ja çfarë kishte thënë Faik Konica për shqiptarët: Egërsira dhe kafshë, armiq të vetvetes

Faik Konica njihet jo vetëm si një nga publicistët më të mirë, po edhe si njeriu që në të gjitha mënyrat e mundshme tregoi...

A e kanë gabim Amerika me Gjermaninë, apo unë s’jam kërkah?!

Shkruan: Fadil MALOKU 1.Si mund te lidhet një marrëveshje (aq më pak historike, si po e thonë trojka)me Serbinē, e me inderferencë amerikane, e dyshime...

Vuçiç, ish ministri i Millosheviçit erdhi ne Kosove me idene e tij te Serbomadhise!

Te dashur miq, week-endin qe kaloi, Presidenti i Serbise Vuçiç vizitoi Kosoven. Ish ministri i Milloshevicit jo vetem nuk kerkoi ndjese per genocidin dhe krimet...

Në kthinat e Paviljonit K

Shkruan: Jeton JAGXHIU   Askush sun i binte në fije këtij njeriu. As kush ishte, as si fliste, e as me çka merrej, askush se dinte....

Synetia e Hashim Thaçit përmes “korigjimit të kufijve me Serbinë”

Larg syve , larg zemrës : Njeriu duhet të mësohet edhe me humbjen e atyre që i ka dashur dikur shumë dhe se nuk...

#Protestoni

LDK-ja do të duhet të organizojë protestën paqësore dhe ndarjen nga institucionalizmi i tepëruar. LDK-ja ani pse me sondazhe dhe me ‘opozitarizmin’ e saj tani...

Teuta hapur, urithët e nëntokës në prapaskenë i mbështetin pushtetarët e inkriminuar!

Seanca e ditës së martë, 4 shtator 2018 nxori në shesh shumë të vërteta. Fillimisht e tregoi qartë se opozita përveqse e dobët, është...

‘Unë jam një nga një milion e katërqind e tridhjetë e një mijë e...

Shkruan: Ada HALILAJ Unë jam një nga një milion e katërqind e tridhjetë e një mijë e shtatëqind e pesëmbëdhjetë gratë e Shqipnisë. Jam bijë e...