Wednesday, September 19, 2018

Haskuka: Së bashku me ‘Infrakos’ jemi duke e bërë lirimin e trasesë së hekurudhës

Ka reaguar Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, pas realizimit të aksionit të udhëhequr nga Drejtoria e Inspektorateve për lirimin e pronës së uzurpuar përreth...

Arrestohet një person në Prizren pasi kanos gruan dhe vajzën

Në Prizren është arrestuar një i dyshuar, pasi ka kanosur bashkëshorten e tij si dhe vajzën. Sipas raportit policor, me vendim të prokurorit i dyshuari...

Me 29 shtator në ora 19:00 hapet ‘ABI Çarshia’

Fillon me punë ABI Çarshia, këndi juaj i shumëpritur!, thuhet në njoftimin e ABI Çarshia. "Më kënaqësi Ju ftojmë të festojmë së bashku hapjen solemne...

Ekspertët financiarë: Disa nga shpenzimet për manifestimin “Remzi Ademaj” në Prizren, nuk kishin mbulesë

Ekespertët financiarë, Hamdi Kastrati dhe Isak Krasniqi, kanë thënë se disa nga shpenzimet e realizuara në manifestimin tradicional “Remzi Ademaj”, në Prizren nuk kanë...

Afro 50 mijë euro për trajtimin e 800 qenve endacakë në komunë të Prizrenit

Komuna e Prizrenit ka paraparë ndërmarrjen e veprimeve për trajtimin e qenve endacakë, me gjithë projektin e zbatuar nga niveli qendror për menaxhimin dhe...

Xhamia afër 600 vjeçare në Prizren e mbushur me mbeturina

Xhamia e Namazgjahut në Prizren është njëra ndër katër xhamitë e këtij lloji në Ballkan dhe objekti i parë monumental i kulturës Islame në...

Prokuroria përzien veteranët e vërtetë me ata mashtrues

Përfshirja e veteranëve të vërtetë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) në listën e veteranëve mashtrues ka ngjallur reagime të shumta nga ta, emrat...

Revista prestigjioze The Economist paralajmëron gjakderdhje nëse “korrigjohen” kufijtë

Ideja e Hashim Thaçit dhe Aleksandër Vuçiqit për shkëmbim të territoreve ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë si zgjidhje përfundimtare e dialogut ndërmjet dy...

Kryeparlamentari Veseli priti në takim lamtumirës ambasadorin amerikan, Delawie

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim lamtumirës Ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, i cili...

Presidenti sërish thërret konferencë për media

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka shpeshtuar konferencat për media. Me fillim nga ora 11 e 15, Presidenti Hashim Thaçi pritet tu drejtohet gazetarëve. Kështu...