Sunday, May 20, 2018

Jam djal hastreti, u martova para 1 viti, por nëna nuk po ma do...

Martesa është bërë e vështirë në ditet e sotme. Shumë çifte po ndahen pasi po i kryejnë ceremonitë martesore, shkruan Gazeta NewBorn përcjell 04 Online. Madje...

Ajo që pe të parën në foto zbulon një qasje të fshehur tënden

Nëse pe të parën: Një portret Je një person që të pëlqen të qëndrosh vetëm, të reflektosh dhe të mendosh për ëndrrat dhe dëshirat e tua....

Shkenca tregon se si një zhytje në det mund t’iu ndryshojë trurin

Mbase e keni vënë re sesi të kalosh një ditë nën ujë mund t’ju bëjë të ndiheni më të relaksuar, të çlodhur dhe me...

Regullat e arta të paketimit të valixheve, 10 këshilla praktike që do t’ju lehtësojnë...

Të shkosh me pushime është FANTASTIKE! Të bësh gati bagazhet... epo, jo edhe aq. Ka gjithmonë një gjë që e ke harruar, disa të tjera...

Historia e burrit që, prej 30 vitesh, jeton i vetëm në ishull…

Kur varka e dëmtuar e Mauro Morandit doli në brigjet e Ishullit Budelli 28 vjet më parë, ai vendosi të ngrinte shtëpinë aty, thuajse...

Çfarë janë likopenet që gjenden me shumicë tek domatja dhe pse janë kaq të...

Likopene është një karotenoid që i jep domates dhe shumë perimeve të tjera ngjyrën e kuqe. Tashmë e dimë që sa më e fortë...

As mos gaboni të pijni çaj rusi ose kafe në syfyr e iftar, kjo...

Shumë njerëz në gjithë botën agjërojnë muajin e shenjt të Ramazanit. Në Kosovë agjerohet rreth 18 orë, shkruan Gazeta NewBorn përcjell 04 Online. Por si...

Këto janë sëmundjet që shëron agjërimi…

Ndonëse miliona njerëz anë e mbanë botës e kanë vëzhguar me sukses pastrimi shpirtëror të Ramazanit për mijëra vjet, tani shkencëtarët më eminentë të...

Shenjat më egoiste të zodiakut. Edhe nëse të ndihmojnë, e kanë me gjuajtje të...

Luani Të lindurit mes korrikut dhe gushtit karakterizohen jo shumë nga egoizmi në kuptimin material të fjalës, por nga dëshira e madhe për të qenë...

3 shenjat e horoskopit që janë pak bipolare…

Personat e lindur nën shenjën e Akrepit kanë një karakter shumë të veçantë, ndryshojnë shpesh humor gajtë ditës, nuk arrijnë të mbajnë një gjendje...