Sunday, July 22, 2018

Mustafa Nano e tha edhe këtë: Kosovarët kanë gjak serbi

Analisti i njohur, Mustafa Nano, tregon të vërtetën e pjesëmarrjes së tij në një konferencë të organizuar nga agjencitë shtetërore të lajmeve në Beograd. Sipas...

Mungesa e barnave dhe autoambulancave e vështirësojnë punën e Spitalit të Prizrenit

Spitali i Prizrenit, i cili synohet të kthehet në një qendër terciare siç është edhe Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK), ka mungesë të...

Austin: Kosovarët paguajnë çmimin e “Qeverisë së korruptuar” për vizat

“Imazhi i Qeverisë së Kosovës, në perspektivën globale, nuk është pozitiv. Është një qeveri e kriminalizuar, një shtet i korruptuar që nuk është në...

Vazhdon greva e stafit të Prokurorisë Themelore në Prizren, këmbëngulin në realizimin e kërkesave...

Është duke vazhduar greva e stafit të Gjykatës dhe Prokurorisë Themelore në Prizren. 04 Online ka vizituar stafin e Prokurorisë Themelore në Prizren, të cilët...

Diplomati austriak: Ju flas për arrestimin e Gjuriçit dhe takimin sekret Thaçi – Vuçiç

Diplomati austriak Wolfgang Petritsch mendon se edhe pas takimit sekret Thaçi-Vuçiç në Uashington do të duhet kohë para se Beogradi ta pranojë pranimin e...

Osman Hajdari: Po rikthehet gjendja normale në Drejtorinë e Administratës, disa shërbime do t’i...

Drejtoria e Administratës e udhëhequr nga Osman Hajdari po vazhdon të bëjë përpjekje që qytetarëve të Prizrenit t'i ofrojë shërbimet e saj në mënyrë...

Mytaher Haskuka: Prizrenit do t’ia kthejmë dinjitetin e merituar, kemi shumë punë për të...

Kryetari i ri i komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, e bëri një kthim mbresëlënës të rezultatit nga raundi i parë në balotazh në zgjedhjet...

Ekskluzive | Flet Sylejman Selimi: Votojeni Demarkacionin, lirojeni popullin nga burgu

Në një intervistë të shkurtër telefonike nga burgu i Dubravës, ish-komandanti i përgjithshëm i UÇK-së, Sylejman Selimi, ka thënë se “ndoshta unë jam i...

E pranon Kryeministri: Iniciativa për zhbërjen e Speciales s’pati suksese

Kosova feston me 17 Shkurt 10 vjetorin e pavarësisë. Një intervistë me Kryeministrin Ramush Haradinaj për të arriturat dhe sfidat për vendin e tij...

Nëna e tre heronjve të UÇK-së: I ruaj si sytë e ballit uniformatë dhe...

Nëna e tre heronjve të UÇK-së, Agron, Ylli dhe Mehmet Bytyçi, Bahrije Bytyçi, ka treguar historinë e familjes së saj, si i pritës më...