Monday, November 19, 2018

Flokë të yndyrshëm? Birrë, limon dhe shumë këshilla të tjera

Ka faktorë të ndryshëm që shkaktojnë sebum të tepërt si p.sh, kequshqyerja, mosbalanca hormonale ose shqetësimet në tretje dhe nervore. Kemi disa mënyra...

Flokë të gjatë në pak kohë, hidhni në flokët tuaj vetëm një përbërës

Soda e bukës ka një numër të madh përfitimesh shëndetësore dhe estetike, trajton problemet më të mëdha që ju mund të keni me flokët...

Ja gabimet më të shpeshta gjatë depilimit në shtëpi – dhe si t’i shmangim...

Gabimet më të shpeshta gjatë depilimit në shtëpi – dhe si t’i shmangim me sukses Për t’i shmangur dëmtimet e lëkurës, është me rëndësi të...

Vazelina, një krem që bën çudira për ju!

Vazelina është baza e shumë kremërave të shtrenjta, por a e keni ditur që vazelinën mund ta përdorni edhe për disa gjëra që mbase...

Si të rrisni thonjtë në mënyrë natyrale vetëm në 1 javë

Shumë femra kanë probleme me thonjtë e brishtë ose të dobët. Edhe pse të gjitha ju dëshironi thonj të gjatë dhe të shëndetshëm, ndonjëherë...

Ja 13 arsye pse vetullat tuaja duken keq

Jeni duke vepruar gabimisht! Por mos u shqetësoni, ka shpresë. Vetullat tuaja formësojnë fytyrën dhe i japin asaj strukturë, kështuqë është e rëndësishme ti mbani...

Joga për fytyrë: Pesë ushtrime të cilat rinojnë lëkurën

Joga për fytyrë është një seri ushtrimesh të cilat ndikojnë mu sikur joga për trupin: çliron dhe i tonifikon muskujt.   Seria e ushtrimeve bëhet 20...

Çka të bëni me lëkurën e lëshuar?

Keni arritur përfundimisht që të humbni kilet e tepërta, por gëzimin tuaj e ka prishur zbulimi se lëkura ju është bërë si gomë e...

Uthulla e mollës, aleati më i mirë i bukurisë femërore

A e dini se uthulla e mollës është një aleat i fortë për bukurinë dhe shëndetin?Procesi i fermentimit të lëngut të freskët të mollës...

Metoda “urgjente”për të hequr zbokthin…

Zbokthi nxit të kruarit, rrjepjen e lëkurës dhe shfaqjen e pikave të pakëndshme të bardha. Këtë problem mund ta zgjidhni në shumë mënyra. Më...