Monday, November 19, 2018

Këshilla për thonj të bukur

Me këto këshilla të dobishme manikyri juaj do të zgjasë më shumë, ndërsa thonjtë do të duken shumë bukur Zhyteni një shkop për pastrim të...

A e dini se çfarë do të ndodhë nëse i ndukni qimet mbi vetulla?

Me siguri një herë në jetë keni dëgjuar paralajmërimin që assesi nuk bën t’i ndukni qimet mbi vetulla por vetëm në to. Brenga kryesore me...

Kështu mund ti rrisni flokët në 7 ditë

Ja si të rrisni flokët në 7 ditë Perberesit: 1 banane 1 vezë 1 luge gjelle  mjaltë 1/2 filxhan birrë e zezë Pergatitja: Vendosni të gjithë përbërësit e mësipërme në një...

8 fustane vjeshte që mund ti vishni me çizme të shkurtëra

Do të jeni dakord se pamjen më të mirë për vjeshtë e bën kombinimi i fustanit me çizme atraktive gjysmë të thella (deri te...

Eeeeej vajza, ky truk i thjeshtë ju ndihmon të fryni buzët në mënyrë natyrale

Buzët e mëdha janë kthyer në një trend, sidomos vitet e fundit, ku shumë femra i nënshtrohen ndërhyrjeve të kushtueshme kirurgjikale, të cilat në...

Ngjyra e re e flokëve, e përkryer për të mbuluar thinjat dhe për biondet

Ngjyra e floririt të kuq është mes nesh. Nga bizhuteritë te interierët, nga smalti i thonjve te teknologjia, kjo nuancë metalike femërore është ngado...

Ju sjellim metodat e fundit! Maska që zhduk edhe rrudhën më të imët (Përbërësit)

Nëse dëshironi një fytyrë të bukur dhe pa asnjë rrudhë, ju nevojitet pikërisht kjo maskë me qumësht pluhur. Ai është një përbërës fantastik që...

FEMRA mos e humbisni: Kështu mund ta përdorni pudrën e bebes në bukuri

Ja si të përdorni pudrën e bebes në bukuri Puhuri (pudra) i bebeve është një nga produktet më elementare për kujdesin e të porsalindurve. A e dini...

Kjo është maska që ushqen dhe hidraton flokët në thellësi

Maska që ushqen dhe hidraton flokët në thellësi Kjo maskë është nga maskat më të mira të flokëve që une  kam provuar sepse ti le...

Kombinimi perfekt për tu veshur edhe në dimër me fund fund dhe këpucë (FOTO)

Rregullat e modës dhe te stilit janë ne ndryshim te vazhdueshëm por pyetja qe bëjnë gjithmonë femrat është se si te kombinojnë këpucët me...