Monday, November 19, 2018

10 vitaminat që duhet të marrë çdo grua dhe çdo vajzë për një shëndet...

Për të qenë sa më të shëndetshëm dhe sa më energjikë të gjithë kemi nevojë të marrim vitaminat e duhura nga ushqimet e duhura. Kryesisht...

Bini të flini pa hequr tualetin? Rreziku që i kanoset lëkurës suaj

Heqja e tualetit nga fytyra në fund të ditës, duhet të jetë një rutinë klasike e çdo mbrëmje, para se të bini për të...

Trajtoni këto probleme të shëndetit me lëkurën e portokalles

Lëkura e frutave është një thesar i vërtetë kur vjen puna për vlerat ushqyese dhe vitaminat që mund të përfitohen prej saj. Një frut tepër...

Rigjeneroni lëkurën e fytyrës vetëm me këta dy përbërës

Në vërtetë, nuk ekziston asnjë shkop magjik për të ndalur kohën, ama janë disa sekrete e produkte që, nëse përdoren rrregullisht, mund të vonojnë...

Thuani lamtumirë rrudhave në fytyrë me makën e domates

Recetat e maskave të fytyrës janë të pafundme. Por një përbërës shumë popullor, i gjithanshëm dhe i mirë për lëkurën është domatja. Nëse do...

Përzierja me qumësht që i bën flokët e drejta pa i dëmtuar

Flokët e drejta mbeten gjithmonë një trend dhe nuk dalin kurrë nga moda, pasi i përshtaten shumë llojeve të fytyrës. Njerëzit përdorin metoda të...

Ja si mund t’i fshehni rrudhat përmes trukeve të makiazhit

1.Për ti bërë më pak të dukshme shenjat e plakjes , ju këshllojmë të shmangni make up-in e rëndë,që e bën lëkurën e fytyrës...

Njihuni me trukun e vetëm që do t’ju shpëtojë nga flokët e yndyrshëm, do...

‘’Më fal, kur është hera e fundit që ke larë kokën’’? Kjo është pyetja që askush nuk do të donte t’i bëhej, mirëpo kur...

Tani mund ta luftoni plakjen me këto ushqime!

Mbase e keni dëgjuar me qindra herë këtë refren për rëndësinë e ushqimit, por është më shumë sesa e vërtetë fakti që ushqimet që...

Do shkoni në mbrëmjen e punës? Ja si ta bëni grimin që t’ju zgjasë...

Sidomos kur mbrëmjet festive janë të shumta gjatë ditëve të mbetura të 2017. Gjatë mbrëmjeve jashtë dhe festave të ndryshme makeup-i duhet të jetë më...