Monday, November 19, 2018

Bëjeni gati lëkurën për ditë të ftohta

Gjatë vjeshtës, lëkurës së fytyrës dhe të trupit i është e domosdoshëm kujdesi në mënyrë që më lehtë të përballet me të ftohtët dhe...

Maskat me banane një mrekulli për fytyrën tuaj

Fryti i gjatë me lëvore të verdhë, që mund të gjeni në mbarë botën, përveçse është i shijshëm, në fakt është i shkëlqyeshëm edhe...

6 sekrete për kujdesin e lëkurës që çdo modele i ka të njohura

T’i shikosh modelet gjatë stërvitjeve para se të ekspozohen gjatë muajit të Modës (siç janë pasarelat në New York, Milano, Londër dhe Paris) duket...

Pse dimri është periudha më e mirë për të filluar depilimin?

Sinqerisht, ndryshon gjithçka me ardhjen e verës më pas… E kemi kuptuar tashmë. Dimri është periudha që nuk duhet të shqetësoheni për rruajtjen apo depilimin...

Si të hiqni manikyrin me xhel pa i dëmtuar thonjtë tuaj?

Nuk ka më dëmtim të lëkurës së thonjve… Përfitimet e manikyrit me xhel janë të pafundme. Kjo nënkupton se shkëlqimi dhe mirëmbajtja e tyre mund...

Kjo maskë e çuditshme eliminon gropat e syve, zbardh lëkurën dhe eliminon rrudhat e...

Kjo maskë në masë të madhe rivitalizon lëkurën, eliminon ënjtjen e gropave të syve. Ndikon shumë butë në lëkurë nën sy dhe nuk irriton...

Ngjyra e re e flokëve, e përkryer për të mbuluar thinjat dhe për biondet

Ngjyra e floririt të kuq është mes nesh. Nga bizhuteritë te interierët, nga smalti i thonjve te teknologjia, kjo nuancë metalike femërore është ngado...

Receta që zhduk qeskat nën sy dhe rrudhat për katër ditë

Është mbajtur gjatë sekret prej mjekëve: Receta që zhduk qeskat nën sy dhe rrudhat për katër ditë. Femrat në mbar botën janë ballafaquar me një...

Bluzat me motivet e vjeshtës, një “must” për këtë sezon (FOTO)

Kur të numëroni kënaqësitë e këtij sezoni , mos harroni veshjet e ngrohta e bluzat me motivet e vjeshtës.  Nuk mund të themi që...

E kuqja protagoniste, ngjyra që do të mbizotërojë këtë sezon

Sensuale, joshëse, thjesht e papërmbajtshme. Po flasim për të kuqen, ngjyrën e përsosur që flet më mirë gjuhën e dashurisë dhe pasionit. Protagonistja e...