Wednesday, October 24, 2018

Ja disa këshilla për rigjallërim të shpejtë të fytyrës

Ekzistojnë shumë kremra të shtrenjta dhe trajtime që rigjallërojnë fytyrën. Sido që të jetë, ekzistojnë edhe disa ilaçe shtëpiake, që bëjnë mrekullinë në këtë...

Kjo është maska për përtëritjen e lëkurës në qafë

Kujdesi ndaj qafës nuk është më pak e rëndësishme se sa fytyra, dhe gjithë trupi. Të gjitha femrat e dinë se qafa tregon vitet....

Ja si mund ta ruani fytyrën

Të gjithë kanë dëshirë që të duken bukur, një lëkurë e butë dhe e shëndetshme është diçka që kërkon kohë dhe përkujdesje. Mirëpo, mënyra...

Ju mund të bëhuni të bukura edhe me këto receta të lehta shtëpiake

Shumica e grave pavarësisht nga mosha e tyre apo statusi shoqëror, dëshirojnë të duken të mahnitshme. Ndonjëherë edhe gjëja më e vogël apo një detaj...

Që ti drejtoni flokët në mënyrë natyrale, këto janë mundësitë ideale

Flokët e drejta kanë qenë një nga trended më popullore për flokët, gjatë viteve të fundit. Në treg, ka produkte kozmetikore dhe trajtime të ndryshme...

Doni të keni lëkurë të shëndetshme, keni parasysh këto këshilla të rëndësishme

Në secilën stinë duhet të jeni shumë të kujdesshëm për lëkurën tuaj. Kremrat gjithmonë rekomandohen që ta ruani lëkurën tuaj si nga dielli, erërat ashtu...

Mos harroni. Kujdesuni kështu për sytë

Askush nuk dëshiron që vizioni i tyre të përkeqësohet. Megjithatë, pothuajse të gjithë ne bëjmë gabime që na lëndojnë sytë në baza ditore dhe...

Ndiqni këto këshilla mode për pamje përfekte

Për tu dukur bukur dhe elegante nuk është e domosdoshme të jetoni diku në Francë. Ndiqni këto rregulla të thjeshta dhe do të ndiheni...

Për flokë të shëndetshëm ju hyn në punë vetëm kafeja!

Kafeja i ndihmon njerëzit të qëndrojnë zgjuar, ama në të njetën kohë ndihmon edhe flokët të duken të shëndetshëm. Më poshtë po ju listojmë...

Dëshironi lëkurë të shëndetshme gjatë vjeshtës? Ja këshillat që duhet të keni parasysh

Me ndryshimin e stinëve lëkura pëson dëmtime të njëpasnjëshme dhe ne duhet ta përshtatim atë me kohën. Stina e vjeshtës është një pikë kyçe...