Wednesday, October 24, 2018

Ja gabimet që bëni kur i heqni vetullat

Kur del para pasqyrës je e pakënaqur nga forma që kanë marrë vetullat? Me siguri ke bërë diçka të gabuar gjatë mirëmbajtjes së tyre. Shiko...

10 truke bukurie që nuk duhet t’i mësoni patjetër

Dihet tashmë që çdo femër ka dëshirë të jetë tërheqëse dhe bukur. Dhe për ta arritur këtë gjë, sigurisht që përveç nënës natyrë dhe...

Flokë pa shkëlqim dhe të djegur? Këto janë gabimet që bëni çdo ditë

Bukuria përbëhet nga shumë gjëra. Por njëra nga këto është thelbësorja: flokër. Nqs ato mbahen mirë luajnë një rol kyç në krijimin e një imazhi...

Mjaft harxhuat lekë për shampo antizbokth, kjo është mënyra e vetme për të shpëtuar...

Fillimi i vjeshtës shoqërohet gjithmonë me një problem shuëm të bezdisshëm për shumë vajza, rënia e flokëve. Megjithatë gjëra nuk mbarojmë me kaq, krahas...

Kjo është pjesa e vitit kur na bien më shumë flokë,e dini përse? Zbulojeni...

Në shoqërinë tonë, një kokë me flokëve të gjatë të shëndetshë, të dendur i jep fytyrën një shkëlqim tërheqës dhe rinor, por jot...

Trajtime shtëpiake për bukurinë tuaj për të cilat as që ju ka shkuar mendja

VAJI I ULLIRIT Ekzistojnë shumë mënyra për ta përdorur vajin e ullirit për të mbetur e bukur, e këto janë dy prej tyre: 1. Balsami...

A e dini se çfarë do të ndodhë nëse i ndukni qimet mbi vetulla?

Me siguri një herë në jetë keni dëgjuar paralajmërimin që assesi nuk bën t’i ndukni qimet mbi vetulla por vetëm në to. Brenga kryesore me...

Ja disa sekrete të kujdesit për lëkurën që vijnë nga lindja e Mesme e...

Kur bëhet fjalë për lëkurën tonë, të gjithë bëhemi kuriozë se ç’përdorin në vende të tjera, ç’sekrete kanë gratë për një lëkurë të bukur...

Mielli i misrit freskon fytyrën tuaj

Dy lugë të miellit të misrit përzihen me të bardhët e vezës dhe rrahen mirë. Masa e fituar vihet në fytyrë të pastër dhe lihet...

A e dini se çfarë ndodh me lëkurën kur nuk përdorni krem pudër 2...

“Nëse s’e përdorni kremin pudër dy ditë në javë, të njëpasnjëshme ose jo, do të keni një lëkurë më të shëndetshme dhe më të...