Sunday, May 20, 2018

Trajtoni njollat kafe sa jeni në kohë, gjashtë maska natyrale në kushte shtëpie që...

Hiperpigmentimi i lëkurës, luhatjet hormonale, shtatzënia, dëmtimi nga rrezet e diellit e shumë faktorë të tjerë kontribuojnë në formimin dhe shfaqjen e njollave kafe!...

Prerjet e shkurtra të flokëve që do të rinojnë pamjen tënde këtë verë

Ke kohë që e mendon një ndryshim radikal të pamjes tënde por nuk ke gjetur ende guximin? Ka ardhur koha… Kjo verë do të jetë...

KUJDES! Ja 3 rreziqe nga fjetja me flokë të lagur…

Këshillohet gjithmonë të mos shtriheni të flini me flokët e lagur. Kjo sepse rrezikoni të ftoheni apo të mund të merrni ndonjë pneumoni. Në vijim lexoni...

Gabimi që bëni kur laheni në mëngjes, mësoni arsyet…

Një dush i mirë në mëngjes shpesh herë konsiderohet si çelësi për të nisur ditën me pozitivitet, por ja që gabimet në të bërit...

Flokë të yndyrshëm? Birrë, limon dhe shumë këshilla të tjera

Ka faktorë të ndryshëm që shkaktojnë sebum të tepërt si p.sh, kequshqyerja, mosbalanca hormonale ose shqetësimet në tretje dhe nervore. Kemi disa mënyra...

Përpara se të flini në gjumë, mos harroni të bëni këtë ritual bukurie!

Shumë pak e kushtueshme, shumë pak kohë për të shpenzuar. Një maskë që duhet të bëni në shtëpi. Ju nevojiten vetëm tre përbërës. Kos, kakao,...

Çfarë të bëni që buzëkuqi të mos lërë gjurmë…

Buzëkuqi kaherë i ka bërë të famshme Marilyn Monronë dhe Elizabeth Taylorin, por ai edhe sot “jeton” famën e vet. Edhe pse është shumë i...

Kthejuni flokëve tuaj shkëlqimin e adoleshencës me këtë maskë…

Nuk është zgjidhje të shkoni çdo dy javë për të prerë majat e dëmtuara tek parukierja juaj. Me vlerë është përpjekja për të gjetur...

Një fytyrë pa shenja dhe 10 vite më të re me këtë recetë!

Recetat e përgatitura në shtëpi janë gjithmonë më të mirat, pasi janë më të shëndetshme, nuk shkaktojnë efekte anësore dhe kanë shumë pak kosto...

Ky është pluhuri magjik i dushit. Përdoreni për patur një lëkurë të bukur vetëm...

Nëse keni probleme me lëkurën dhe doni që ajo të jetë e butë dhe me shkëlqim, maska e mëposhtme do t’iu vijë shumë në...