E tmerrshme, nëna i fut në çantë dhe i gjuan në rrugë foshnjat e saj

0

Ky është momenti kur dy binjake të porsalindura u gjetën në skajin e një rruge në Filipine, pasi nëna e tyre i hodhi ato nga vetura.
Besohet se nëna i hodhi ato në rrugë nga automjeti mëngjesin e së mërkurës, në zonën Negros Oriental. Për fat të mirë, njëra nga to shpëtoi pasi banorët e dëgjuan atë duke qarë dhe e hapën çantën.

Por tjetra, e cila ishte dukshëm më e vogël dhe më e dobët, tashmë veçse ishte pa vetëdije dhe kishte filluar të merrte ngjyrë të kaltër. Ajo u shpall e vdekur sapo mbërriti në spital, transmeton Gazeta Express.

Ky është momenti kur binjaket gjenden të braktisura në rrugë: