Gjeten mbetje mortore me rroba ushtarake në Prizren

0

Një qytetar në fshati Plenaj të Prizrenit ka gjetur mbetje mortore me rroba ushtarake.

Ai ka lajmëruar njësitet kompetente të cilat kanë dal në vendin e ngjarjes dhe më pas pritet të dalin edhe njësitet për krime lufte./Indeksonline/