Kolorov fyen Xhakën dhe Shaqirin nga inati

0

Kapiteni i Serbisë, Aleksandar Kolarov duket se nuk e ka pritur mirë golat e Granit Xhakës
Kolarov nga inati që gola shënun dy gola kosovarët, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri ka thënë për mediat serbe se festimi i golave të dy kosovarëve është primitiv.

“Ne jemi serbë, jemi mbi këtë nivel primitiv. Jemi 10 vjet para tyre që festojnë në këtë mënyrë”, ka thënë ai.
Nga ana tjetër, Kolarov ka harruar se gjatë gjithë ndeshjes Shaqiri është provokuar nga sulmuesi serb Mitrovic. /GazetaExpress/