Independent: Xhaka dhe Shaqiri siguruan fitoren për Zvicrën dhe Kosovën

0

Prestigjiozja britanike The Independent ka postuar një video reportazh nga Kaliongradi ku flet për ndeshjen Zvicra – Serbia.
Në këtë video gazetari britanik bën një rikapitulim të asaj se pse kjo ndeshje është e veçantë dhe pse ajo do të jetë fitore edhe e Kosovës.

Kujtojmë se sot mediat britanike kanë shkruar vazhdimisht për këtë ndeshje dhe se si yjet kosovar të Zvicrës në të kaluarën nuk patën mundësi që të luajnë për Kombëtaren e tyre.
Sigurisht mediat serbe këtë titull të britanikes Independent, do ta quajnë “provokacija”. /GazetaExpress/