Shaqiri shënoi golin e fitores, shikoni si “shpërtheu” Meta në presidencë

0

Xherdan Shaqiri shënoi golin e fitores në ndeshjen mes Zvicrës dhe Serbisë.
Ai i dha tre pikë Zvicrës, ndërsa ngriti në ajër zemrat e shqiptarëve.

Por përpos gëzimit në stadium, brohorima pati edhe në ministadiumin e presidencës shqiptare.
Presidenti Meta vuri duart në kokë pas golit të Shaqirit në minutat e fundit, duke mos e besuar atë që ndodhi.