Përziej kripë deti me vaj ulliri dhe thuaj lamtumirë dhimbjes së gjymtyrëve

0

Ka shumë përbërës natyror që mund të trajtojnë dhimbjen e gjymtyrëve që lidhet shpesh me moshën dhe artritin. Në këtë shkrim, ne do t’ju mësojmë një recetë për të cilën ju duhen vetëm 2 përbërë. Kjo recetë konsiderohet një nga mënyrat ideale për të shëruar inflamacionet me përbërës natyrorë. Njerëzit që vuajnë nga dhimbjet e vazhdueshme të gjymtyrëve marrin hapa në baza ditore për të mposhtur dhimbjen dhe për të bërë një jetë normale.

Por ka një tjetër alternativë!
Nëse keni dhimbje të vazhdueshme provoni ndonjë terapi natyrale.
Ja se si të bëni një nga recetat më të mira anti-informator me përbërës tërësisht natyral.
Përbërësit:
200 ml ujë (1 filxhan);
300 ml vaj ulliri (20 lugë);
150 ml kripë deti (10 lugë).

Udhëzime
Filloni duke shtuar 300 ml vaj ulliri dhe 150 ml kripë deti në ujë. Përzieni përbërësit derisa kripa të shkrihet dhe pastaj masazhoni vajin në zonën e ndezur për disa minuta.
Fillimisht disa minuta do të jenë të mjaftueshme. Por, varësisht nga nevoja ju mund të shtoni minutat.Koha ideale për një javë është 15 minuta. Nëse gjeni se keni një reagim të lehtë ndaj përzierjes, mos u shqetësoni. Ju gjithmonë mund të përgatisni zonën para se të filloni masazhin me një peshqir të ngrohtë dhe të lagësht. Pastaj përdorni pak pluhur foshnje për të ftohur lëkurën.