Ushqimi që duhet të hani çdo mëngjes për të pasur një lëkurë të pastër

0

Lëkura e pastër dhe e shëndetshme është një qëllim për çdo femër, por nuk është gjithmonë e lehtë. Çelësi kyç gjendet tek ushqimi që ju konsumoni çdo ditë.
Çfarë këshillojnë dermatologët për të ngrënë çdo mëngjes, në mënyrë që të kesh gjithmonë lëkurë të pastër e të shëndetshme?

Dermatologia Dr. Jessica Wu, tregon për Ëomenshealth se ushqimi më i mirë për të patur një lëkurë të shkëlqyer është avokado.
Avokado janë një super ushqim për lëkurën tuaj pasi kanë një përmbajtje shumë të lartë të acideve yndyrore Omega-3.

Një grup tjetër ushqimesh të pasura me elementë antibakterialë dhe yndyrna të mira janë dhe arrat, sardelet dhe farat Chia.
Këto produkte i japin lëkurës një shkëlqim natyral.