5 gjërat që nuk duhet t’ia bëni kurrë lëkurës suaj

0

Lëkura jonë është sekreti për një make up perfekt.

Nuk është e nevojshme që të shpenzojmë shuma të mëdha parash në blerjen e produkteve të ndryshme të make up-it. Sekreti është tek kujdesi që ne tregojmë në trajtimin e lëkurës. Huda Kattan, e cila njihet si një ndër artistet e make up më të mira në industrinë e bukurisë, na sjellë 5 gabimet që nuk duhet t’i bëjmë kurrë me lëkurën tonë.


1. Scrub, jo më shumë se një herë në javë
 

2. Të shtrydhim acnet
 

3. Të mos përdorim krem me SPF
 

4. Të mos harrojmë qafën dhe sytë teksa vendosim krem hidratues